Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jak wybrać pościel hotelową?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Idealnie dobrana pościel hotelowa jest wizytówką każdego obiektu noclegowego. Dobrze dopasowana, podnosi renomę miejsca i zachęci gości do częstych odwiedzin. Oprócz wrażenia estetycznego powinna zagwarantować także przyjemny, zdrowy sen i komfortowy odpoczynek. W tym artykule podpowiadamy jak połączyć te wszystkie elementy w jednym produkcie.

Jaka gramatura i rozmiar pościeli hotelowej?

Gramatura pościeli hotelowej musi być nieco wyższa niż w przypadku pościeli użytkowanej w domu. Jej wartości powinny znajdować się w przedziale od około 135gr/m2 do 160 gr/m2. Im wyższa gramatura, tym lepsza wytrzymałość materiału. Ma to szczególne znaczenie w obiektach hotelowych, gdzie częste pranie w wysokich temperaturach i agresywne zabiegi konserwujące mogłyby szybko zniszczyć tkaninę. Dla porównania pościel, którą używamy w domu posiada gramaturę około 125 gr/m2 dlatego, że pierze się ją w zdecydowanie niższych temperaturach i używa znacznie łagodniejszych środków piorących.

Wielkość pościeli do hotelu należy dobierać odpowiednio do wielkości kołdry, a także wymiarów materaca. Dla łóżka pojedynczego idealnie nadaje się pościel o wymiarach 140×200 cm lub 160×200 cm. Do łóżka dwuosobowego doskonałym wyborem jest pościel o wymiarach 180×200 cm lub 200×220 cm. Dobrą praktyką jest, aby przed zakupem pościeli dokładnie zmierzyć kołdrę i poduszkę, aby wybrać idealnie dobrany produkt. Jest to bardzo ważne, ponieważ nieodpowiednio dobrana wielkość pościeli może zwijać się i powodować dyskomfort gościa podczas snu, co odbije się na jego niezadowoleniu.

Pościel hotelowa z jakiego materiału?

Na rynku dostępnych jest wiele tkanin, które różnią się między sobą fakturą, trwałością oraz sposobem pielęgnacji. Wśród tekstyliów hotelowych, niezmiennie od wielu lat, największą popularnością cieszy się bawełna. Ma ona szerokie grono swoich zwolenników, szczególnie dzięki swym praktycznym właściwościom tj.:

  • doskonale pochłania wilgoć,
  • nie powoduje uczuleń, ani podrażnień skóry,
  • jest odporna na wysokie temperatury prania, co pozwala pozbyć się z pościeli wszystkich roztoczy i zarazków,
  • zapewnia dobry komfort termiczny,
  • jest bezpieczna dla skóry, ponieważ jest surowcem naturalnym.

Obecnie na rynku tekstyliów hotelowych najchętniej wybierana jest bawełna egipska (adamaszek). Jest to tkanina najwyższej jakości o satynowo- atłasowym splocie, który nadaje pościeli elegancji, delikatności i jedwabistego połysku. Jej struktura jest również odporna na agresywne zabiegi czyszczące i konserwujące. Jest to szczególnie ważne w tego typu obiektach, gdzie nieskazitelnie czysta pościel dla każdego gościa jest istotnym elementem, który może zaważyć na renomie obiektu.

Wśród pościeli hotelowych dostępne są także produkty bawełniane z domieszką poliestru. Taka tkanina chłonie zdecydowanie mniej wody, środków piorących i szybciej schnie. Pozwala to na obniżenie kosztów prania oraz suszenia. Takie zestawy są jednak mniej popularne na polskim rynku ze względu na mniejszą trwałość materiału.

Jaka pościel hotelowa jest praktyczna?

Pościel używana w hotelu musi spełniać wyśrubowane normy. Przed wszystkim powinna być bezpieczna dla skóry, a przy tym wyróżniać się wysokimi walorami estetycznymi. Do hoteli najczęściej wybiera się pościel jednokolorową- najczęściej białą. Jest ona synonimem doskonałej czystości oraz nie zaburza wystroju hotelowej sypialni. Można też spotkać modele pościeli w delikatnych, pastelowych kolorach, które pasują do aranżacji pomieszczenia. Warto zwrócić uwagę, aby pościel hotelowa posiadała zakład hotelowy zamiast tradycyjnego zamka zapinającego. To wyjątkowo praktyczny dodatek, który przyspiesza jej zakładanie i poprawia komfort snu. Ponadto, guziki lub zamki mogłyby nie wytrzymać silnych zabiegów konserwujących i ulec szybkiemu zniszczeniu.

Aby pościel służyła w hotelu jak najdłużej powinna także posiadać następujące elementy:

  • specjalne, rdzeniowe nici szwalnicze, które są odporne na działanie wysokich temperatur,
  • mocny, zagęszczony ścieg i rygle wzmacniające jego zakończenia,
  • długie, czesankowe włókno,
  • dużą odporność na piling.

Wypoczęty gość to zadowolony gość. Im lepiej wypocznie w hotelowej sypialni, tym chętniej będzie powracał w ulubione miejsce. Inwestycja w dobry jakościowo produkt z pewnością przyniesie korzyści w przyszłości dając gościom satysfakcję z wysokiej jakości oferowanych usług. Nadal nie wiesz na co się zdecydować? Zapraszamy do obejrzenia naszej oferty na tekstylia hotelowe

Comments are closed.

Metalowy stojak na ręczniki w stylu loft https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ Stolik nocny z półką w stylu loft