Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Na co zwracać uwagę wybierając ubezpieczenie samochodu?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Aby móc komfortowo przemieszczać się z miejsca na miejsce naszym samochodem konieczne jest regularne dbanie o stan techniczny pojazdu. Kontrole techniczne to jednak nie jedyne, co powinniśmy mieć w pamięci. W Polsce każdy pojazd powinien obowiązkowo posiadać ubezpieczenie samochodu OC. Czym jest ta polisa? Czy możliwe jest wykupienie innych ubezpieczeń?

Dlaczego ubezpieczenie samochodu polisą jest tak ważne?

Polisa ubezpieczeniowa odpowiedzialności cywilnej to wybór dla posiadaczy pojazdów mechanicznych – nie tylko samochodów osobowych, ale również motocykli, busów, quadów. Polisa taka pozwala nam na pokrycie szkód finansowych, które powstały z naszej winy na drodze. Szkody te mogą dotyczyć zniszczenia innego samochodu, jak również leczenia potrąconego pieszego czy rowerzysty. Ubezpieczenie samochodu tego typu zakupimy w towarzystwach ubezpieczeniowych – suma polisy nie jest jednak stała i wynika z wielu czynników. Cena zmienia się wraz z naszym wiekiem, ilością lat za kierownicą, jak również z marka czy wiekiem samochodu, którym jeździmy. Wieloletnia, bezkolizyjna jazda nagradzana jest zniżkami, które wpływają na obniżenie ceny naszego OC. Ubezpieczenie samochodu w formie OC jest ważne rok – wraz z upływem terminu polisy konieczne jest zakupienie nowej i utrzymanie ciągłości ubezpieczenia. Warto wspomnieć, że OC jest jednym ze sprawdzanych dokumentów podczas kontroli drogowej. 

Dodatkowe ubezpieczenie samochodu – czy warto?

Posiadacze nowych i kilkuletnich samochodów często decydują się na dodatkowe ubezpieczenie, którym jest polisa AC. Pozwala ona na naprawę, kiedy nasz samochód jest uszkodzony, pozwala również na odzyskanie części wartości samochodu kiedy jest on całkowicie zniszczony lub też kiedy został skradziony. 

Comments are closed.