Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Rumień na twarzy – przyczyny, objawy i leczenie

Pinterest LinkedIn Tumblr

Rumień na twarzy wynika z nadmiernego poszerzenia naczyń krwionośnych znajdujących się w skórze. Chociaż na pierwszy rzut oka wygląda podobnie jak rumieniec, to stanowi on dużo poważniejszy problem estetyczny. Jakie są przyczyny i objawy rumienia? Jak skutecznie usunąć zmiany naczyniowe?

Przyczyny powstawania rumienia na twarzy

Rumień na twarzy zazwyczaj nie jest objawem żadnej choroby. Dotyka szczególnie osoby o cerze suchej i wrażliwej. Tworzy się na obu policzka, a czasem również na brodzie i nosie pod wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak:

  • promieniowanie słoneczne,
  • przebywanie w pomieszczeniach bądź środowisku o wysokiej lub bardzo niskiej temperaturze (szczególnie niekorzystne jest przemieszczanie się pomiędzy środowiskami o skrajnych warunkach);
  • spożywanie gorących napojów (kawa, herbata);
  • spożywanie gorących i pikantnych posiłków,
  • przewlekły stres,
  • nadmierne spożywanie alkoholu,
  • niewłaściwa pielęgnacja skóry.

Rumień na twarzy może być również objawem pewnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu. Możliwe przyczyny permanentnego zaczerwienienia na twarzy związane ze zdrowiem to m.in.:

  • trądzik różowaty oraz inne choroby dermatologiczne,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • problemy hormonalne,
  • niedobory pokarmowe,
  • infekcje bakteryjne, grzybicze, wirusowe,
  • reakcje alergiczne, np. kontaktowe zapalenie skóry,
  • stosowanie niektórych leków, np. antybiotyków i leków hormonalnych.

Czym się charakteryzuje rumień na twarzy?

Rumień na twarzy to nadmiernie zaczerwieniony obszar skóry. W przeciwieństwie do rumieńców nie znika on w momencie opadnięcia emocji, a utrwala się i jest stale obecny. Rumień naczyniowy to poszerzenie licznych, drobnych kapilar znajdujących się płytko pod skórą. Naczynia te ściśle do siebie przylegają, dlatego wspólnie dają obraz jednorodnego zaczerwienienia, widocznego w postaci czerwonych plam o różnej intensywności zabarwienia.

Metody usuwania rumienia

Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna rumienia na twarzy, przed podjęciem jakiegokolwiek leczenia należy skonsultować się z lekarzem. Z rumieniem na twarzy, który nie jest związany z zaburzeniami zdrowotnymi, można skutecznie walczyć, korzystając z zabiegów medycyny estetycznej. Lekarze z Kliniki Miracki w Łodzi polecają w szczególności laserowe leczenie zmian naczyniowych, które jest w stanie całkowicie zamknąć poszerzone naczynka i sprawić, że rumień stanie się niewidoczny. Postacie rumienia towarzyszące poważnym schorzeniom mogą wymagać przyjmowania doustnych środków farmakologicznych i pozostawania pod stałą opieką lekarza. Czasem wystarczające może okazać się stosowanie leków o działaniu miejscowym. 

Jak działa laserowe usuwanie zmian naczyniowych?

Laserowe usuwanie rumienia na twarzy polega na wykorzystaniu nowoczesnego urządzenia, które generuje fale świetlne o częstotliwości zdolnej dotrzeć i wniknąć do poszerzonych naczyń krwionośnych. Fale te są absorbowane przez hemoglobinę, czyli barwnik znajdujący się w naczyniach żylnych i włosowatych. W efekcie dochodzi do wytworzenia energii cieplnej, która doprowadza do obkurczenia i trwałego usunięcia zmiany naczyniowej. Chociaż zabieg ten jest bardzo skuteczny, nie należy zapominać o profilaktyce. W przeciwnym przypadku rumień może szybko powrócić. Na co dzień stosuj kosmetyki dedykowane cerze naczynkowej, a przed wyjściem z domu pamiętaj o nałożeniu kremu z filtrem pod makijaż.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Łodzi.



Comments are closed.

zobacz wiecje https://motulinka.com/kp/spiworki/spiworki-do-wozka-spacerowki-gondoli/pluszowy-mis-spiworki/ https://beesafe.pl/porady/zakaz-zatrzymywania-sie-a-zakaz-postoju/