Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Ubezpieczenie wkładu własnego – zadbaj o swój portfel!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wypożyczalnie samochodów cieszą się sporym zainteresowaniem. Okazuje się, że klientami są nie tylko osoby podróżujące służbowo, ale też rodziny w czasie ferii czy wakacji, pary w czasie krótkich wypadów weekendowych. Oferta wypożyczalni jest bardzo szeroka. Zanim jednak wypożyczymy pojazd, warto wiedzieć czym jest ubezpieczenie wkładu własnego. To dobra opcja na pożyczającego!

Czym jest ubezpieczenie wkładu własnego?

Wypożyczalnie samochodowe działają w dużych i średnich miastach, znajdziemy je także na lotniskach czy przy dużych centrach przesiadkowych. Oferują one zarówno samochody osobowe, jak i busy. Ceny są niezwykle zróżnicowane, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Wynajęcie samochodu nie jest sprawą skomplikowaną, o ile tylko spełniamy wymagania wypożyczalni. Najczęściej wymagania to: minimalny wiek kierowcy, czyli 21 lat, prawo jazdy odpowiedniej kategorii, dokument ze zdjęciem oraz karta kredytowa, by można było przedpłacić wypożyczenie. Każde wypożyczone auto ma swoje OC, wypożyczalnie korzystają również z AC. Warto zwrócić uwagę, czy wypożyczalnia umożliwia ubezpieczenie wkładu własnego. Czym jest ta opcja?

Czy ubezpieczenie wkładu własnego się opłaca?

Wkład własny to suma, którą musimy uiścić jeśli spowodujemy uszkodzenie wypożyczonego samochodu. W ten sposób ubezpieczalnie oszczędzają na polisie. Wkład własny można ubezpieczyć – i opcja ta jest oferowana przez większość wypożyczalni. Ubezpieczenie wkładu własnego nie kosztuje wiele – zazwyczaj to koszt kilkudziesięciu złotych. Taka jednorazowa składka jest gwarancją tego, że nawet w przypadku szkody odzyskamy swój wkład własny (kaucję). Aby ubezpieczyć wkład własny wystarczy wypełnić przygotowany przez wypożyczalnię formularz i uiścić składkę.

 

Comments are closed.