Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Wygodna i funkcjonalna kuchnia dwurzędowa

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kuchnia dwurzędowa pozwala na równoległe rozłożenie mebli. Wszystkie znajdują się wzdłuż dwóch ścian bocznych. Czy tego typu rozwiązanie aranżacyjne jest dobre? W szczególności, jeżeli jest mowa o długich i w miarę szerokich pomieszczeniach.

Kuchnia dwurzędowa z trójkątem roboczym

Tego typu pomieszczenie, a dokładnie kuchnia z takim rozstawem mebli, pozwoli na zachowanie zasady trójkąta roboczego. Co za tym dalej idzie, dosłownie wszystko będzie znajdowało się pod ręką. Zarówno, jeżeli mowa jest o zlewozmywaku, jak również kuchence i piekarniku. Nie będzie trzeba pokonywać wielkich odległości, żeby móc ustawić garnki na palnikach, czy też wyjąć świeże produkty spożywcze z lodówki, itd. Nie można również zapomnieć o samych blatach roboczych, które będą miały odpowiednią szerokość. W takim pomieszczeniu, z tak ustawionymi meblami kuchennymi, nie będzie również brakowało miejsca na swobodną komunikację.

O czym należy pamiętać?

Są osoby, które twierdzą, że kuchnia dwurzędowa jest monotonna i nieciekawa, ale tak na pewno nie jest. O ile zadba się o odpowiednie elementy, jak chociażby oświetlenie. Takie, które znajduje się nie tylko pod sufitem, ale także nad blatem roboczym. Jeżeli chodzi o blat roboczy, to można pomyśleć o taśmach LED. Dodatek do nowoczesnych wnętrz. Ewentualnie można pomyśleć o oświetleniu punktowym, czy też modnych kinkietach, które również świetnie sprawdza się w takich miejscach, sprawiając, że cała kuchnia wydawać się będzie przestronniejsza i na pewno jaśniejsza. 

 

Comments are closed.