Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Zalety czujników laserowych

Pinterest LinkedIn Tumblr

Czujniki laserowe to bardzo przydatne urządzenia, które mają dość szerokie możliwości zastosowania w wielu branżach, na przykład w branży przemysłowej. Warto zapoznać się z głównymi zaletami korzystania z nich.

Wysoka rozdzielczość pomiaru

Lasery używane są główne jako źródła światła w różnego rodzaju czujnikach, na przykład czujnikach triangulacyjnych. Dzięki zastosowaniu czujników laserowych możliwa jest do uzyskania dość spójna wiązka światła, która charakteryzuje się wysokim poziomem odporności na działanie czynników zewnętrznych, takich jak głównie oświetlenie z otoczenia. Wiązka światła jest monochromatyczna oraz silnie skoncentrowana na obiekcie. Dzięki tym cechom czujniki laserowe charakteryzują się dość wysoką rozdzielczością pomiaru, co można uznać za ich zdecydowaną zaletę.

Łatwość i szybkość dopasowania

Wśród głównych zalet stosowania czujników laserowych można wskazać również ich łatwość oraz szybkość dopasowywania się. Sterowanie widocznym światłem czerwonym jest proste, podobnie jak nastawianie punktu przełączania przyciskiem. Oprócz tego możliwe jest regulowanie czujników laserowych zgodnie ze swoimi potrzebami, a przede wszystkim sterowanie ich czułością. Ma to wpływ na dużą dokładność realizowanych pomiarów i możliwość użytkowania w stosunku do przedmiotów o niewielkich gabarytach.

Łatwość używania

Czujniki laserowe są również stosunkowo proste w obsłudze, dlatego korzystanie z nich nie powinno sprawiać większych problemów. Przede wszystkim łatwo się je montuje oraz reguluje. Dzięki szerokim możliwościom zastosowania sprawdzają się zarówno w prostych zadaniach, jak i zadaniach wymagających większej precyzji. Oprócz tego charakteryzują się szybkim czasem odpowiedzi oraz małymi odchyleniami liniowymi.

Możliwości zastosowania

W obecnych czasach możliwości zastosowania czujników laserowych są bardzo szerokie. Używa się ich w różnych branżach, wśród których można w szczególności wymienić przemysł, branżę budowlaną, a także branżę motoryzacyjną. Podstawowym zastosowaniem czujników z wiązką lasera jest mierzenie odległości pomiędzy poszczególnymi obiektami. Jednak dzięki korzystaniu z tego rodzaju urządzeń możliwe jest również mierzenie rozmiarów konkretnych obiektów, w tym ich wysokości i szerokości. Czujniki laserowe w przemyśle są używane w bardzo szerokich zakresach. Mogą być przydatne podczas wykrywania obecności pewnych obiektów, a także określonych w tych obiektach cech. Oprócz tego znajdują zastosowanie w procesach związanych z kontrolą jakości w przedsiębiorstwach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie czujniki laserowe.

Comments are closed.