Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Kuchnia w bloku

Pinterest LinkedIn Tumblr

Mała kuchnia w bloku w żaden sposób nie musi nas ograniczać. Chociaż na pierwszy rzut oka możemy mieć niezbyt wesołe myśli na jej widok, to uda nam się ją urządzić w ciekawy sposób. Trzeba mieć tylko do tego wszystkiego odpowiedni plan. 

Kuchnia z odpowiednim ciągiem

Pamiętajmy o tym, że każde pomieszczenie kuchenne musi być funkcjonalne. Gwarantem tego może być dobrze ustawiony ciąg kuchenny. O co dokładnie chodzi? Odpowiedzią na to pytanie jest dobre ustawienie szafek kuchennych. Pamiętajmy o tym, że można ustawić je na różne sposoby. Do wyboru mamy ustawienie zestawu meblowego na jednej ścianie, w kształcie litery L, ustawienie mebli po obydwóch stronach, czy też ustawienie mebli w kształcie litery U. Zanim zdecydujemy się na rozstawienie mebli sprawdźmy, czy będziemy mieli pełną swobodę podczas poruszania się po kuchni. W małej kuchni panuje jedna, ważna zasada. Otóż pomiędzy ścianą a meblami musi być co najmniej 90 cm odległości.

Miejsce do przechowywania

Kuchnia musi mieć dużo miejsca do przechowywania różnego rodzaju talerzy, garnków i innych akcesoriów, jakie przydają się na co dzień w tym pomieszczeniu. Wydawać by się mogło, że w małej kuchni tyle tych rzeczy nie będzie, a praktyka pokazuje coś zupełnie innego. Do tego należy jeszcze doliczyć produkty spożywcze, jakie na co dzień przechowuje się w pomieszczeniu kuchennym. Jak więc widać – należy dobrze zaplanować przestrzeń do przechowywania, której celem jest także pomoc w utrzymaniu odpowiedniego porządku w kuchni. 

Comments are closed.