Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Ubezpieczenie motocykla – dobry pakiet dla każdego

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dobre ubezpieczenie motocykla sprawia, że jeżdżenie na takich maszynach staje się zdecydowanie przyjemniejsze. Można jedynie żałować tego, że takich jazd nie można odbywać przez cały rok, ale (niestety!) w warunkach zimowych jest to niemożliwe.

Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych

OC to obowiązkowe ubezpieczenie motocykla. Zakres tej polisy został ustalony już wiele lat temu. Jest on zgodny z Ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2003 r. Nr 124, poz. 1152 z późn. zm.). To tyle, jeżeli chodzi o to, na co można liczyć. Kwota jaką należy zapłacić za OC na motor ustalana jest już indywidualnie z towarzystwem ubezpieczeniowym. Każda firma ma prawo zdecydować, ile dokładnie zapłaci jej motocyklista. 

AC – czy warto wybrać to ubezpieczenie motocykla?

Oczywiście, że tak. W szczególności, jeżeli mowa jest o all risk, jakie zapewnia odszkodowanie, jeżeli dojdzie do jakiejkolwiek szkody w pojeździe. Aczkolwiek, należy zaznaczyć, że nie każde towarzystwo ubezpieczeniowe jest w stanie zaoferować swoim klientom all risk. AC na motor jest w stanie zadziałać nawet wtedy, kiedy sam właściciel pojazdu nie jest do końca pewny tego, jak doszło do szkody i kto jest za to odpowiedzialny, np. jeżeli motor został zarysowany na parkingu i nikt się do tego nie przyznaje. Takich sytuacji nie brakuje, dlatego dobre AC na motor na pewno będzie doskonałym wsparciem dla właściciela pojazdu. 

 

Comments are closed.