Ad
Ad
Ad
Turystyka

Wakacyjna ucieczka od jesieni, Turcja w październiku

Pinterest LinkedIn Tumblr

Pogoda jesienią w Polsce jest nieprzewidywalna. Ktoś, kto nastawi się na wysokie temperatury i słońce, najczęściej jest rozczarowany. Spędzanie wakacji w Polsce najczęściej nie należy do przyjemności. Padający deszcz, bardzo niska temperatura, porywisty wiatr to wszystko, na co trzeba się nastawić, jeżeli chcemy spędzić wakacje w kraju. Czasem jest oczywiście trochę inaczej i można cieszyć się piękną, kolorową jesienią, ale ten stan nigdy nie trwa długo. Co więc robić, jeżeli jesienią mamy wakacje? Zostać w kraju? Zrezygnować z wypoczynku? A może jest jakieś inne rozwiązanie? Oczywiście, że jest. To proste, tanie i sprawdzone rozwiązanie. Mowa tutaj o jesiennych wakacjach w Turcji.

Październik w Turcji

Dlaczego wakacje na jesień w Turcji to dobry pomysł? Powodów jest kilka. Zacznijmy od tego, że nie każdy wie, że Turcja pogoda październik to termin, który turyści bardzo często wpisują w wyszukiwarkę. I okazuje się, że pogoda w październiku w Turcji nadal jest wakacyjna. Do tego warto dodać fakt, że wakacje w Turcji są tańsze niż odpoczynek w Polsce. I to nie tylko w październiku. Ale w tym miesiącu jest jeszcze taniej, gdyż sezon powoli się kończy. Wiec ceny usług i towarów spadają. Nikt nie chce zostać z towarem w magazynie na zimę. Więc wakacje są tańsze.

Temperatury w październiku w Turcji

Już wiadomo, że pogoda w Turcji w październiku jest niezwykle przyjemna i zupełnie różna od tego, co nas czeka w Polsce. Jeżeli chodzi o temperaturę w dzień, to nie spada ona poniżej 24 stopni. W początkach miesiąca temperatura ta utrzymuje się nawet na poziomie ponad 30 stopni, więc jest upalnie. Ale nie jest duszno ani tak wilgotno jak w szczycie sezonu. Dzięki temu można spędzać mile wakacje.

Wiadomo już, jaka temperatura powietrza jest w październiku w Turcji. Pora wspomnieć o temperaturze wody, która również jest bardzo przyjemna i wysoka. Temperatura wody w morzu oscyluje w okolicach 26 – 27 stopni Celsjusza. Dzięki temu można spędzić przyjemnie czas pływając w morzu. Pływanie w tak ciepłej wodzie jest bardzo przyjemne i można się do tego błyskawicznie przyzwyczaić. Więc uważajcie, bo później możecie mieć problemy z wejściem do zimniejszego morza.

Odrobinę chłodniej jest natomiast wieczorami. Wtedy temperatura spada i termometry mogą pokazywać od 14 do 19 stopni. Nie jest to strasznie zimno, ale bez długich spodni i bluzy, może nie być komfortowo. Ale i tak, temperatura nocą w Turcji jest znacznie wyższa niż w tym samym okresie w Polsce. Jest komfortowo.

Zatem, jak doskonale widać, październikowe wakacje w Turcji to doskonała alternatywa. Egzotyka, piękne słońce, ciepła woda, mili ludzie, masa wycieczek i atrakcji. Na dodatek przystępne ceny. Czego chcieć więcej? To idealny moment na to, by uciec przed jesienną słotą w Polsce.

Comments are closed.