Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Brak zgody rodzica na szczepienie dziecka – i co dalej?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Rozwód wpływa na życie całej rodziny. Rozpoczęcie nowego życia w pojedynkę oznacza konieczność zorganizowania na nowo codzienności dzieci. Jednym z najważniejszych punktów  rozprawy rozwodowej jest ustalenie opieki nad dziećmi. Nierzadko zdarza się, że rodzice mają odmienne zdanie w wielu ważnych kwestiach. Często spory między rodzicami dotyczą szczepień. Brak zgody rodzica na szczepienie dziecka jest poważnym problemem mającym wpływ na zdrowie potomka. Jak można rozwiązać ten problem? Sprawdź!

Brak zgody rodzica na szczepienie dziecka – co możesz zrobić?

Z reguły władza rodzicielska przysługuje obojgu rodzicom. Oznacza to, że wspólnie wychowują oni dziecko i decydują o ważnych kwestiach, takich jak kształcenie czy leczenie. Brak zgody rodzica na szczepienie dziecka jest dużym problemem w przypadku, kiedy żadnemu z rodziców nie została ograniczona władza. Jeśli stanowiska opiekunów są odmienne i negocjacje nie przynoszą rezultatów, spór rozwiązuje sąd opiekuńczy. Aby uzyskać zgodę sądu na zaszczepienie dziecka, należy przygotować i złożyć szereg dokumentów, przede wszystkim wniosek ze stosownymi załącznikami i jego uzasadnienie, a następnie uregulować opłatę zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Pomoc prawnicza

Samodzielna walka z byłym małżonkiem w sądzie jest wyczerpująca. Aby usprawnić cały proces, mieć pełny obraz sytuacji i zmniejszyć stres, warto skorzystać z pomocy doświadczonego prawnika. Adwokat specjalizujący się w prawie rodzinnym wyjaśni wszystkie problematyczne kwestie i przepisy, sporządzi dokumentację i będzie pośredniczył w kontaktach z byłym małżonkiem lub małżonką.

 

 

Comments are closed.