Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Księgowość w Niemczech: to proste!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wielu Polaków zrezygnowało z pracy w ojczyźnie i wyjechało szukać szczęścia do Niemiec. Zachodni rynek pracy jest atrakcyjny: przyciąga wysokimi zarobkami, możliwością rozwoju, wysokim komfortem życia oraz rozbudowanym pakietem świadczeń socjalnych. Część rodaków pragnących się rozwijać i poszerzać swoje horyzonty decyduje się na kolejny krok: rozpoczęcie pracy na własny rachunek. Czy księgowość w Niemczech musi stać na drodze do realizacji marzenia o własnej firmie za granicą? Niekoniecznie! Sprawdź, jak ułatwić sobie założenie, a następnie prowadzenie własnej działalności w Niemczech.

Kto może założyć swoją firmę?

Wydaje Ci się, że proces zakładania własnej działalności gospodarczej jest skomplikowany i wymaga spełnienia szeregu wymogów? Okazuje się, że niemieckie prawo sprzyja przedsiębiorcom! Jak mówią przepisy, w Niemczech swoją firmę może otworzyć każda osoba, która ukończyła 18. rok życia i ma stały meldunek na terenie tego kraju. Tylko w niektórych przypadkach (w branżach specjalistycznych) konieczne będzie posiadanie odpowiednich uprawnień pozwalających na świadczenie danych usług.

Księgowość w Niemczech: pomoc polskich specjalistów

Pamiętaj o tym, że każdy przedsiębiorca musi dbać o prawidłowe rozliczenia, opłacanie podatków, prowadzenie księgowości i dokumentacji firmowej. Aby sprostać wymogom formalnym i nie narazić się na konsekwencje, warto skorzystać z pomocy doświadczonych fachowców w tej dziedzinie. Księgowość w Niemczech pomoże Ci prowadzić polskie biuro. Specjaliści mówiący po polsku i znający niemieckie prawo gospodarcze od podszewki zadbają o formalności na wszystkich etapach prowadzenia działalności, począwszy od rejestracji firmy.

 

 

 

Comments are closed.