Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Nowoczesne podejście do badań klinicznych

Pinterest LinkedIn Tumblr

Świat naukowy nie wyobraża sobie możliwości niewykonywania badań klinicznych. To właśnie dzięki temu istnieje możliwość wykonywania kolejnych postępów naukowych, które ułatwiają m.in. zaoferowanie lepszego leczenia. W tym chociażby pacjentom onkologicznym. Tylko że nawet w przypadku badań naukowych można spotkać się z licznymi utrudnieniami.

Wydajniejsze badania kliniczne

Firma 10Clouds postanowiła wyjść naprzeciw takim właśnie trudnościom, powołując do życia kolejny projekt. Dokładnie mówiąc aplikację mobilną Datacapt. Jej główne zadanie – zapewnienie wydajniejszych badań klinicznych. Chociażby poprzez to, aby zdecydowanie większe grono osób miało dostęp do nich w szybkim czasie. Może jeszcze kilka lat temu takie “cuda” nie byłyby możliwe, ale nie można zapomnieć o tym, że technologia idzie do przodu, co też można odczuć na każdym kroku. W tym również, jeżeli chodzi o badania kliniczne.

Przestarzałe platformy do zarządzania

Dlaczego rozpoczęły się prace nad Datacapt Case Study? Ponieważ specjaliści od badań klinicznych zaczęli coraz częściej zgłaszać problemy z przestarzałymi platformami do zarządzania badaniami klinicznymi. Dlatego zaistniała potrzeba stworzenia innowacyjnej aplikacji, której celem było wprowadzenie rewolucji. Nie tylko na skalę lokalną, ale również międzynarodową. Tak, aby różni specjaliści ze świata naukowego mieli do niej dostęp. I tak właśnie powstała Datacapt, która może pochwalić się m.in. przyjaznym UX (user experience). 

Projektowanie Datacapt i użytkowanie

Tak jak wykonuje się w pierwszej kolejności badania kliniczne, tak również przy Datacapt potrzebna była faza testów, której celem było stwierdzenie, na czym tak naprawdę zależy użytkownikom. Jakie funkcjonalności stawiane są przez nich na pierwszym miejscu? Po to, aby móc wyeliminować takie błędy, które są badaczom naukowym niepotrzebne. Powstała architektura informacji, która w czasie późniejszym została obudowana także szkieletem. Na samym końcu zostały dodane m.in. specjalne ilustracje, których celem było lepsze oddanie UX. 

Nowoczesny projekt dla lekarzy

W końcu powstał produkt, który został wypuszczony w świat. Do lekarzy, którzy mogli rozpocząć dzięki temu prace nad zwiększeniem wydajności badań klinicznych. Czy im się to udało? W chwili obecnej można stwierdzić, że tak. Świadczą o tym chociażby pozytywne opinie, jakie napływają od zadowolonych użytkowników. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości Datacapt będzie w stanie zapewnić jeszcze lepsze funkcjonalności. 

 

Comments are closed.