Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jasna kuchnia w bloku z wielkiej płyty

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kuchnia w bloku z wielkiej płyty powinna zostać urządzona w jasnych kolorach. Aczkolwiek małe pomieszczenie nie wyklucza użycia ciemnych dodatków, które będą ciekawie prezentować się na tle jasnych ścian i frontów mebli.

Lakierowane fronty kuchenne

Jeżeli kuchnia w bloku z wielkiej płyty jest mała, a do tego słabo oświetlona, warto zdecydować się na lakierowane fronty kuchenne. Jedna z najmodniejszych propozycji, która pięknie pasuje do stylu tradycyjnego, glamour, a także do stylu nowoczesnego. Mówiąc o nowoczesności można powiedzieć także o matowych frontach, ale w przypadku małej kuchni, jest to rozwiązane odradzane. Matowe fronty kuchenne “zabierają” światło, czego w małej kuchni należy unikać. Lakierowane fronty są zdecydowanie lepsze, ponieważ pięknie odbijają światło naturalne i sztuczne. Nie można jednak zapomnieć o tym, że na tego typu fronty należy uważać, jeżeli chodzi o uszkodzenia mechaniczne.

Kuchnia w bloku z wielkiej płyty z ciekawymi rozwiązaniami

Niekoniecznie trzeba od razu zdecydować się na jeden kolor jasny. Wręcz może to być nudne, nieciekawe rozwiązanie, które sprawi, że całość stanie się mało charakterystyczna. Może warto wybrać dwa przeciwstawne kolory – np. czarny i biały, z przewagą tego ostatniego. Ewentualnie można zaproponować zastosowanie dwóch lub maksymalnie trzech odcieni tego samego koloru, np. beżowego, jasnej żółci, dzięki czemu wszystko nie będzie zlewało się w jedno. Dzięki temu całość będzie tworzyła zdecydowanie lepszy efekt wizualny. 

Comments are closed.