Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Obuwie ortopedyczne – kiedy je zakupić?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wielu osobom obuwie ortopedyczne kojarzy się z masywnymi butami noszonymi po urazach kończyn dolnych. Stabilizatory tego typu nie mają jednak nic wspólnego z prawdziwymi butami medycznymi – poza faktem, że są kierowane do osób z jakimiś schorzeniami. Obuwie ortopedyczne ma jednocześnie odpowiednio wspierać stopę, jak i być wygodne w zakładaniu i zdejmowaniu.

Kiedy zdecydować się na zakup obuwia ortopedycznego?

Co do decyzji o zakupie obuwia ortopedycznego, pacjenci dochodzą do niej dwojako. Pierwsza grupa pacjentów dostała zalecenie lekarskie, aby dokonać zakupu specjalistycznego produktu medycznego i spodziewa się brzydkich, niezbyt wygodnych i cisnących butów, które będą zdecydowanie mniej wygodne niż buty zwykłe. Druga grupa pacjentów ma dosyć bólu, jaki towarzyszy im przy chodzeniu w innym typie obuwia i traktuje to ortopedyczne jako swoje wybawienie. Prawda jest jak zwykle pośrodku. Obuwie Dr Orto, a więc buty ortopedyczne są skonstruowane inaczej niż zwykłe buty. Jednak producent przygotował wiele fasonów i krojów, aby indywidualnie dopasować je do schorzenia czy problemu klienta. Obuwie Dr Orto jest polecane osobom chorującym na cukrzycę, miażdżycę czy nawet mającym koślawość palucha. Wykonanie ze specjalnych materiałów zwiększa wsparcie dla stopy i buty sprawiają, że chodzenie jest dużo bardziej komfortowe.

Czym kierować się przy zakupie?

Kupując buty ortopedyczne można kierować się zaleceniem lekarza ortopedy – to on daje wytyczne, jaki typ sprawdzi się najlepiej przy danym schorzeniu. Jeśli kupujemy je ze względu na wygodę warto przed zakupem przymierzyć kilka par, porównać ich tęgość i szerokość cholewki. W przypadku osób starszych, które mają problemy manualne istotne jest, aby buty dało się łatwo zdjąć i założyć – bez nadmiernego schylania czy wiązania. Mierząc je należy pamiętać, że stopa w bucie powinna się poruszać w sposób swobodny.

Czy obuwie Dr Orto jest odpowiednie, skoro jest również atrakcyjne wizualnie?

Producent butów ortopedycznych dołożył wszelkich starań, aby jego buty były nie tylko odpowiednie pod względem medycznym, ale również atrakcyjne wizualnie. Modne aplikacje czy fasony nie zmieniają ich wartości użytkowych i medycznych. Nawet najładniejsze obuwie Dr Orto jest produkowane z dbałością o wszystkie szczegóły, z wysokiej jakości materiałów i elastycznych tkanin. Nadrzędnym celem producenta jest komfort użytkownika w czasie noszenia butów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Odzież dziecięca.

Comments are closed.