Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

AC w wariancie serwisowym – czy to się opłaca?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zakup polisy AC jest dobrowolny, coraz więcej posiadaczy samochodów decyduje się jednak na to zobowiązanie. AC pozwala na likwidację wszelkich szkód, jak również na odzyskanie części wartości samochodu w przypadku jego kradzieży. Czy AC w wariancie serwisowym będzie odpowiednią opcją? A może wybrać wariant kosztorysowy? Czym różnią się te dwa rozwiązania?

Czym jest AC w wariancie serwisowym?

AC jest polisą, która pozwala w kompleksowy sposób chronić nasz samochód. Zakres ochrony wynika z wybranych pakietów – dlatego warto zastanowić się, jaki pakiet okaże się najlepszy. Podczas pospisywania umowy AC konieczne będzie wybranie wariantu likwidacji szkody – będzie to AC w wariancie serwisowym lub też kosztorysowym. To moment na to, aby określić, jakie rozwiązania są dla nas lepsze. Właściciele nowych samochodów zdecydowanie częściej wybierają AC w wariancie serwisowym.

Czym jest AC w wariancie serwisowym? Jest to sposób likwidacji szkody, w której wszystkie formalności związane ze szkodą załatwiane są pomiędzy ubezpieczycielem a serwisem naprawczym. W przypadku AC w wariancie kosztorysowym likwidator ubezpieczyciela sporządza kosztorys naprawy, wyznaczona na naprawę kwota trafia na konto właściciela pojazdu i ten ostatni zleca samodzielnie naprawę w wybranym przez siebie serwisie.

AC w wariancie serwisowym – zalety

Niewątpliwą zaletą AC w wariancie serwisowym jest to, że właściciel pojazdu nie musi martwić się wyceną szkody oraz poszukiwaniem odpowiedniego warsztatu, w którym naprawią pojazd. Wszystkie formalności bierze na siebie ubezpieczyciel, który wskazuje warsztat, do którego ma być oddany samochód. Zaletą tego rozwiązania jest też brak potrącenia amortyzacji. Niestety, AC w wariancie serwisowym jest nieco droższy od wariantu kosztorysowego – w zamian jednak możemy być spokojni o los naszego samochodu oraz o opiekę nad nim i serwis.

Comments are closed.