Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Depilacja laserowa – kiedy warto się na nią zdecydować?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Depilacja laserowa to rozwiązanie dla osób, które chcą jak najdłużej cieszyć się idealnie gładką skórą. Zabieg rozwiązuje problem nadmiernego owłosienia, podrażnień po goleniu i wrastających włosków. Należy jednak pamiętać, że do depilacji laserowej trzeba się odpowiednio przygotować oraz przestrzegać szeregu zaleceń po jej wykonaniu.

Depilacja laserowa – co trzeba wiedzieć?

Depilacja laserowa umożliwia długotrwałe usunięcie owłosienia. Dzięki serii zabiegów nie trzeba już poświęcać czasu na golenie maszynką czy wyrywanie włosków przy pomocy wosku. Jak działa laser? Emitowana wiązka światła pochłaniana jest przez barwnik włosa (melaninę), czego efektem jest wytworzenie ciepła, które w trwały sposób niszczy cebulki. Działanie depilacji laserowej skupia się tylko na mieszkach włosowych, nie uszkadzając przy tym okolicznych tkanek. Dzięki możliwości indywidualnego dopasowania parametrów nie trzeba obawiać się poparzeń. Jednocześnie skóra chłodzona jest strumieniem zimnego powietrza.

Jak wyjaśniają specjaliści z Klinika Zdrowia i Urody Beauty Skin w Warszawie depilację laserową zawsze przeprowadza się w serii zabiegów. Ich liczbę i częstotliwość ustala się indywidualnie, ponieważ zależy od takich czynników, jak kolor i typ owłosienia, obszar zabiegu czy choroby hormonalne. Zalecana liczba zabiegów dla uzyskania trwałych rezultatów depilacji laserowej wynosi około 6-8 powtórzeń.

Dla kogo przeznaczona jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to idealny wybór dla osób, które cenią w życiu komfort i wygodę oraz nie chcą tracić czasu na domowe, tradycyjne metody usuwania owłosienia. Zabieg polecany jest jednak nie tylko osobom, które mają problem z nadmiernym owłosieniem. Laseroterapia pomaga również w pozbyciu się problemu wrastających włosków, podrażnień i nieestetycznych zaczerwienień po goleniu czy depilacji woskiem. Wbrew powszechnym opiniom zabieg laserowy przeznaczony jest nie tylko dla brunetek. Przy pomocy odpowiednio dobranego urządzenia można usunąć nawet jasne włosy.

Decydując się na depilację laserową, trzeba wiedzieć, że zabieg jest dość wymagający pod względem przygotowań. Miesiąc przed zabiegiem nie można wyrywać włosków wraz z cebulkami. Co najmniej 2 tygodnie przed laseroterapią należy odstawić leki i zioła światłouczulające, zrezygnować z opalania oraz używania samoopalaczy.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserowej poprzedzony jest konsultacją z kosmetologiem. Podczas rozmowy z Pacjentem specjalista ocenia rodzaj skóry i włosa, wykonuje tzw. próbę laserową, dobiera odpowiednie parametry oraz przedstawia listę przeciwwskazań. Depilacja laserowa nie jest bowiem przeznaczona dla każdego. Wśród przeciwwskazań należy wymienić: ciążę, karmienie piersią, obecność podrażnień na skórze miejscach, które mają być poddane zabiegom oraz świeża opalenizna. Osoby, które nie wyobrażają sobie lata bez kąpieli słonecznych, powinny na zabieg zdecydować się w okresie jesienno-zimowym. Jeśli nie zależy Ci na złocistej opaleniźnie, każda pora jest dobra na depilację laserową, trzeba tylko pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem przez kilka tygodni po zabiegu.

Więcej informacji na temat zabiegów depilacji laserowej znajdziesz na stronie Find Beauty Expert.

Comments are closed.