Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Dobry materiał na zadaszenie tarasu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Stałe zadaszenie tarasu jest opłacalną inwestycją. Skoro jednak ktoś zamierza wydać tak dużą sumę pieniędzy, powinien sprawdzić z jakiego materiału takie zadaszenie tarasowe powinno zostać wykonane.

Stelaż zadaszenia tarasowego

Takie stałe zadaszenia tarasowe można obejrzeć w wielu sklepach (m.in. na https://gardenspace.sk/zastresenie-terasy) . Przy tej okazji warto zastanowić się nad tym, z jakiego materiału powinien być wykonany sam stelaż. Do wyboru jest:

  • drewno – solidny materiał, który wymaga systematycznych zabiegów konserwujących. W szczególności, jeżeli chodzi o okres intensywnego promieniowania słonecznego. Drewniany stelaż świetnie będzie komponował się z budynkami wykonanymi w stylu klasycznym, tradycyjnym, angielskim.
  • stal lub aluminium – idealna propozycja, która świetnie komponuje się z budynkami o nowoczesnej, prostej bryle. Solidny materiał, który nie wymaga wykonywania tak skomplikowanych zabiegów konserwujących. 

Co na dach?

Tak, jak ważny jest sam stelaż, tak również ważne jest pokrycie dachowe. W tym względzie, do wyboru jest jeszcze większy zasób materiałów. Wystarczy wspomnieć, że można mieć do czynienia z drewnianymi deskami na górze, jak również z płytami wykonanymi z poliwęglanu. Wiele osób postanawia bazować także na tkaninach, czyli na markizach, Do wyboru są te markizy, które zamontowane są na stałe, bez możliwości odsunięcia, jak również te, do uchylenia. Wybór jest naprawdę ogromny, dlatego warto solidnie przeanalizować wszystkie występujące propozycje. 

Comments are closed.