Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jaka lampa na balkon rozświetli strefę wypoczynkową?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Szukając ciekawych mebli i dodatków na nasz taras czy balkon nie zapominajmy o odpowiednim oświetleniu – lampa na balkon pozwoli nam na przesiadywanie na świeżym powietrzu również po zmroku. Jakie lampy proponują nam dzisiaj producenci? Jakie rozwiązania zastosowali, aby lampa sprawdziła się również w zmiennych warunkach atmosferycznych?

Lampa na balkon – nowoczesne rozwiązania solarne

Jednymi z najchętniej wybieranych dzisiaj są lampy solarne – taka lampa na balkon z pewnością zaskoczy nas przemyślanym designem oraz doskonałymi parametrami technicznymi. Nowoczesne lampy solarne tworzone są w taki sposób, aby móc ładować je na dwa sposoby: poprzez promieniowanie słoneczne, jak również poprzez kabel USB. Lampa na balkon tego typu może świecić w trzech trybach – dzięki temu sami decydujemy o intensywności oświetlenia, jak również o tym, w jakim tempie lampa oddaje energię. 

Jak zbudowane są lampy solarne? Współcześnie lampy na balkon w technologii solarnej tworzone są zazwyczaj z aluminium malowanego proszkowo lub też z drewna tekowego. W przypadku aluminium materiał ten jest zabezpieczony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a dodatkowo jest lekki, przez co podnoszenie lampy nie sprawia problemów. 

Lampa na balkon – eleganckie lampiony

Jeśli szukamy rozwiązań bardziej klasycznych warto zwrócić uwagę na piękne lampiony balkonowe. Lampiony tworzone są najczęściej z rattanu lub drewna tekowego, w ich wnętrzu znajduje się szklany pojemnik na świecę. Takie rozwiązanie wniesie estetykę i szczególny klimat na nasz balkon. Lampiony mogą stać się również ozdobą na stołach podczas wspólnych posiłków. Lampiony rattanowe powinny być chronione przed wilgocią i nadmiernym przesuszaniem. W okresie jesieni i zimy koniecznie wnieśmy je do wnętrza domu. 

Comments are closed.