Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Zadaszenia tarasu – sposób na lepszy wypoczynek

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jak zmienić zwykły taras w miejsce dostosowane do naszych potrzeb i idealną strefę wypoczynkową? Możliwości jest wiele – mówią producenci mebli ogrodowych i dodatków. Wśród rekomendowanych rozwiązań często wymienia się zadaszenia tarasu. Dlaczego?

Czym są zadaszenia tarasu?

Zadaszenia tarasu to nowoczesne pergole – konstrukcje takie stawiane są zarówno na tarasach, jak i w ogrodach. Ich zadaniem jest przede wszystkim określenie przestrzeni wypoczynkowej, jak i zapewnienie wyższego komfortu użytkownikom. Zadaszenia tarasu są tworzone z wysokiej jakości materiałów, które zabezpieczone są przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Konstrukcja zadaszenia tarasu opiera się na elementach aluminiowych łączonych modułowo – taka konstrukcja jest prosta w montażu. Aluminium malowane jest proszkowo przez co sama pergola jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Dach pergoli tworzy struktura wykonana z uchylnych listew – takie rozwiązanie sprawia, że użytkownik sam decyduje o tym, w jakiej pozycji znajdują się listwy i jak wiele światła wpada pod pergolę. Listwy w pozycji zamkniętej ochronią nas przed słońcem i stworzą dach, który się nie nagrzewa – w cieniu takiego dachu możemy odpoczywać komfortowo! Dach z listew jest również całkowicie wodoszczelny – oznacza to, że ochroni nas przed niespodziewanym deszczem!

Zadaszenia tarasu – jakie dodatki dobrać?

Zadaszenia tarasu możemy uzupełnić o funkcjonalne dodatki, które jeszcze bardziej uprzyjemnią odpoczynek na świeżym powietrzu. Jednymi z chętniej wybieranych są rolety boczne – takie rozwiązanie pozwoli ochronić miejsce wypoczynkowe przed silniejszymi podmuchami wiatru lub też spojrzeniami sąsiadów. Zadaszenia tarasu mogą być również uzupełniane o nowoczesne oświetlenie czy promienniki ciepła.

Comments are closed.