Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jaki kostium kąpielowy dla której pani?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jak bogata w wydarzenia jest historia rozwijania się mody plażowej, tak wiele mamy dziś rodzajów kostiumów kąpielowych. Producenci ścigają się o klientów, tworząc kostiumy kąpielowe kolorowe i jednobarwne, dwu- i jednoczęściowe, mocno zabudowane i prawie nic nie zakrywające. W obecnej modzie każda pani i pan powinni znaleźć modele dla siebie.

Jak rozwijała się moda na kostiumy kąpielowe?

Nasi przodkowie kąpali się po prostu nago. Z czasem na przykład na dworach królewskich pojawiła się potrzeba skromności do zakrywania ciała przed gapami. Pierwsze kostiumy kąpielowe były lnianymi koszulami. Kąpali się w nich zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Wiek XIX przyniósł modę na kostiumy kąpielowe, które niewiele odbiegały od wytwornych sukien. Pod suknię kąpielową noszono obowiązkowo gorset. Kobiety wkładały też pończochy i wysoko wiązane ciżemki. Można wyobrazić sobie niedorzeczność takiego kostiumu, ale jakie czasy, takie obyczaje i…. moda.

Rewolucja w modzie wpłynęła także na przemysł strojów kąpielowych i plażowych. Najpierw zupełnie zrezygnowano z gorsetów na rzecz delikatnych fiszbin. Odkrywano też coraz więcej ciała. Lata dwudzieste XX wieku to powstanie słynnych domów mody, jak Dior i ich ekspansja na rynek kostiumów kąpielowych. Teraz stroje swobodnie odsłaniały dekolt, ramiona i uda. Początkowo był to szok i zdegustowanie, ale błyskawiczna popularność takiej odzieży przyzwyczaiła do jej widoku na plażach. Modę na stroje lansowały też kobiety podczas wyborów miss i najsłynniejsze gwiazdy filmowe tamtych czasów.

Wybrać strój jedno-, czy dwuczęściowy?

Mniej pewne siebie panie wybierają zwykle zachowawcze jednoczęściowe, zabudowane stroje, najczęściej czarne. Wydaje się jednak, że każda kobieta jest na swój sposób piękna i powinna odważnie przymierzyć kilka kostiumów, dokładnie oceniając, jak się w nim czuje. Oferta projektantów jest naprawdę duża i można zdecydować się na kilka fasonów. Podczas wczasów nie chodzi przecież o to, by się schować w czarnym gorsecie obaw i kompleksów. W sklepach znajdziemy kostiumy kąpielowe dwu- i jednoczęściowe w tysiącach kolorów i wzorów. Mogą być obszywane koronkami, falbanami, cekinami. Do tego projektanci i producenci zadbali, aby do kostiumów łatwo było dokupić pasujące dodatki w postaci kapeluszy, torebek, sandałów, klapek. Taka idealna całość na pewno sprawi, że na plaży każda z pań poczuje się gwiazdą filmową i nie będzie chciała ukrywać się przed światem. Warto mieć w swojej szafie kilka modeli kostiumów, bo można je łatwo zmienić na suchy, no i jego włożenie zależy od…okazji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Kostium kąpielowy.

Comments are closed.