Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Lasery medyczne i kosmetyczne w codziennym użytku

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nasza skóra twarz każdego dnia narażona jest na działanie zmiennych i szkodliwych czynników środowiskowych. Odpowiednia ochrona to dzisiaj zbyt mało, aby zachować jej świeżość i młodzieńczy wygląd. Lasery medyczne i kosmetyczne to jedna ze skutecznych metod na odmłodzenie skóry, poprawienie jej kolorytu i uporanie się z problematycznymi zmianami czy bliznami. Jak to możliwe?

Funkcjonalne lasery medyczne i kosmetyczne

Zastosowanie laserów jest niezwykle szerokie – jeszcze do niedawna kojarzyły nam się one z korektą wzroku, ale też z operacjami, Dzisiaj lasery medyczne i kosmetyczne spotkamy również w gabinetach kosmetologicznych, gdzie zaproponuje się nam zabiegi związane z odmładzaniem skóry, poprawą jej elastyczności i napięcia. Jak działają lasery medyczne i kosmetyczne SHAR-POL oraz jak mogą nam pomóc?

Lasery medyczne i kosmetyczne emitują wiązkę światła, która w sposób kontrolowany penetruje skórę na określonej głębokości. Zadaniem lasera jest podgrzanie wody zawartej w komórkach i doprowadzenie do jej odparowania, co prowadzi do uszkodzenia komórki. W ten sposób organizm zmuszony jest do przyspieszenia procesów regeneracyjnych – odbudowana tkanka jest świeża i sprężysta. Lasery medyczne i kosmetyczne doskonale sprawdzają się w walce z bliznami, przebarwieniami, włókniakami, pozwalają na wykonanie laserowego liftingu, przywracają skórze blask i doskonały wygląd. 

Czy zabiegi z wykorzystaniem laserów są bolesne?

Osoby decydujące się na zabiegi z wykorzystaniem laserów medycznych i kosmetycznych często pytają o to, czy sam zabieg jest bolesny. Okazuje się, że nie – skóra przed zabiegiem może być znieczulona przy pomocy specjalistycznego kremu. Sam zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Skóra po zabiegu goi się 1-3 tygodnie. Po tym czasie możliwe jest wykonanie kolejnych zabiegów. 

Comments are closed.