Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Okna antywłamaniowe – co trzeba o nich wiedzieć przed zakupem?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jak wybrać okna antywłamaniowe? Pytanie, które stawia sobie duża ilość osób. A to chociażby dlatego, że są one świadome tego, iż złodzieje są w stanie włamać się nawet w środku dnia. Nic ich nie powstrzyma, dlatego należy zadbać o odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Okna antywłamaniowe – cechy charakterystyczne

Warto już na samym początku wymienić kilka cech głównych, dzięki czemu konsumenci będą wiedzieć, po czym można rozpoznać stolarkę antywłamaniową. Otóż przy tego typu oknach stosuje się m.in.:

  • specjalne klamki z osobnymi kluczykami, które utrudniają otwarcie osobom niepowołanym,
  • obecność zaczepów antywyważeniowych, które uniemożliwiają wyważenie okna od zewnątrz, a także od wewnątrz,
  • klamki mają zamontowane specjalne blaszki, dzięki czemu nie ma możliwości rozwiercenia ich od zewnątrz,
  • wzmocnione szyby za pomocą specjalnych folii antywłamaniowych, które pomagają podnieść parametry całego okna.

Ile kosztują antywłamaniowe okna?

Tak, okna antywłamaniowe są dobre, polecane, ale należy liczyć się z tym, że ich cena jest sporo wyższa, jeżeli porówna się ją do tradycyjnej stolarki okiennej. Aczkolwiek, nie da się powiedzieć, ile dokładnie trzeba zapłacić za cenę takich okien, bo na jej wysokość wpływ ma wiele innych czynników, jak chociażby materiał, z jakiego zostaną wytworzone profile okienne. To jednak nie oznacza, że na tego rodzaju oknach należy oszczędzać. Jeden taki większy wydatek jest w stanie ochronić przed znacznymi stratami finansowymi, dlatego też tym bardziej warto pomyśleć o ich zakupie. 

Comments are closed.