Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Ubezpieczenie samochodowe OC i AC – gdzie je kupić?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia dla samochodu jest niezwykle istotną kwestią. Coraz więcej osób decyduje się na zakup dodatkowych ubezpieczeń, nie tylko obowiązkowego ubezpieczenia OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Co warto wiedzieć o samych ubezpieczeniach? Gdzie je kupić? Od czego zależna ich cena?

Ubezpieczenie OC – podstawowe i obowiązkowe ubezpieczenie dla pojazdu mechanicznego

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to podstawowe zagadnienie dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Obowiązkiem posiadacza samochodu jest wykupienie rocznej polisy i zachowanie jej ciągłości w czasie użytkowania samochodu. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pozwala na pokrycie szkód i strat wyrządzonych z naszej winy na drodze – może być to kolizja drogowa, ale również potrącenie pieszego czy zahaczenie o rowerzystę i uszkodzenie jego roweru czy ubrania. Brak ubezpieczenia OC  skutkuje mandatem w czasie kontroli drogowej.

Gdzie znajdziemy najtańsze OC? Wysokość OC nie jest stała – musimy o tym pamiętać. Wynika ona z naszego wieku, miejsca zamieszkania, ale również marki i wieku samochodu, pojemności silnika czy ilości przejechanych kilometrów. Wśród rekomendowanych metod na zakup ubezpieczenia OC coraz częściej mówi się o kupnie go… przez Internet. Dzięki temu oszczędzamy nie tylko nasze pieniądze, ale również nasz czas. Kupno polisy przez Internet sprawia, że nie musimy tracić czasu na dojazdy, stanie w korkach czy szukanie miejsc parkingowych. 

AC i Assistance – czy warto je mieć?

Towarzystwa ubezpieczeniowe zachęcają do kupna ubezpieczeń dodatkowych dla naszych samochodów: AC i Assistance. Ubezpieczenia te pozwalają na zabezpieczenie naszego mienia. W przypadku wypadku czy kradzieży możemy opłacić z nich naprawy lub też dostajemy zwrot wartości samochodu obliczany procentowo. 

Comments are closed.