Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Dekoracyjne donice na balkon i taras. Jakie donice zewnętrzne wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Rośliny na balkonie i tarasie tworzą azyl nawet w samym sercu miasta. Razem z nimi wykreujesz miejsce, w którym można wypocząć od zgiełku i hałasu wśród kojącej zieleni i relaksujących aromatów kwiatów i ziół. Od czego zacząć? Podstawa to odpowiednie donice. Sprawdź, co wybrać!

Dekoracyjne donice – ozdobią balkon i taras

Niezależnie od wybranego stylu donice dekoracyjne pomogą w wykreowaniu przyciągających wzrok kompozycji uzupełnionych pięknym kwieciem. Wykonane z wytrzymałego materiału skutecznie zabezpieczą roślinę, a dzięki specjalnym wkładom stworzą idealne warunki do jej wzrostu.

Szeroki wybór donic i doniczek dostępnych w sklepach daje nieograniczone możliwości w tworzeniu kwiatowych aranżacji na balkonach i tarasach. Można dopasować je do przestrzeni skoncentrowanych na klasycznym, rustykalnym wyglądzie, ale też nowoczesnym, futurystycznie wyglądającym otoczeniu.

Donice balkonowe i tarasowe: przegląd wzorów

  • Donice z technorattanu – trwała alternatywa dla naturalnego rattanu. Wyplatany technorattan wygląda atrakcyjnie zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Takie donice będą też świetnym dopełnieniem mebli ogrodowych wykonanych z tego materiału.
  • Donice z tworzyw – lekkie i wytrzymałe. Do wyboru w wielu kształtach i rozmiarach.
  • Donice metalowe – cynkowane donice w rustykalnym stylu, ale też nowoczesne, loftowe donice na stojakach i nowoczesne donice metalowe z polerowanej stali nierdzewnej.
  • Ceramiczne donice ze zdobieniami – esencja stylu śródziemnomorskiego, który idealnie komponuje się z klasycznymi, rustykalnymi przestrzeniami. Pękate donice przypominające wazy i wazony w różnych wzorach mogą uatrakcyjnić wygląd każdego balkonu i tarasu.
  • Donice z betonu architektonicznego – tworzą przestrzenie w industrialnym stylu.

Jak dobrać odpowiednie donice na balkon i taras?

Wybór właściwego pojemnika powinien być podyktowany gabarytami rośliny, jaka ma być w nim posadzona. Na duże krzewy, drzewka i szybko rozrastające się kwiaty warto wybrać wysokie i szerokie donice dekoracyjne. Mniejsze rośliny będą stylowo prezentować się w niewielkich doniczkach. Warto pamiętać, że do prawidłowego wzrostu każda roślina potrzebuje właściwej przestrzeni, dlatego z czasem konieczne może być przesadzenie jej do nowego pojemnika.

Dopasowanie donic pod kątem ich estetyki powinno uwzględniać aranżację otoczenia. Nowoczesne balkony i tarasy najlepiej będą prezentować się z prostymi, geometrycznymi pojemnikami, z kolei te tradycyjnie urządzone z donicami w stylu śródziemnomorskim, rustykalnym.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Comments are closed.