Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Oryginalny toner czy zamiennik – którą z opcji wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

W momencie, w którym kończy nam się toner do drukarki, często zadajemy sobie pytanie o to, czy sięganie po kolejne oryginalne rozwiązanie jest rzeczywiście najlepszym pomysłem. Może się przecież okazać, że tańszy zamiennik będzie sprawdzać się tak samo dobrze. Czy producenci rekomendujący pierwszą z opcji rzeczywiście mają rację?

Co wybrać – oryginalny toner czy zamiennik?

Producenci tonerów do drukarek przeważnie nie mają wątpliwości, co do tego, że oryginalny toner do drukarki Brother będzie znacznie lepszy niż jeden z zamienników. Radzą też, aby podchodzić z dużą ostrożnością do deklaracji sprzedawców, z których wynika, że różnice są niemal niezauważalne. W ich przekonaniu to oryginalne tonery sprawiają, że sprzęt funkcjonuje prawidłowo.Zamienniki nie muszą być, oczywiście, każdorazowo rozwiązaniami niskiej klasy. Ich dostawca, w przeciwieństwie do dostawcy oryginalnego tonera do drukarki Brother nie może dać jednak gwarancji tego, że kupując je wejdziemy w posiadanie propozycji naprawdę atrakcyjnych. Nie będzie też zainteresowany ponoszeniem ewentualnych kosztów, do jakich dojdzie, gdy zamiennik nie będzie tak dobrze dopasowany do potrzeb urządzenia, jak początkowo mogło się to wydawać.

Oryginalne tonery – blaski i cienie

Każde rozwiązanie ma nie tylko określone zalety, ale i pewne niedociągnięcia. Nie inaczej jest również w odniesieniu do oryginalnych tonerów. Profesjonalny toner do drukarki Brother jest niezawodny, wydajny, a do tego charakteryzuje się wysoką jakością. Nie tylko pozwala na długie drukowanie, ale również gwarantuje nam, że podczas swojej pracy nie będzie stanowił zagrożenia dla sprzętu, z którego korzystamy.Nie oznacza to jednak, że oryginalne tonery nie mają pewnych wad. Największa wiąże się z ich ceną, bez porównania wyższą niż ta, z którą mamy do czynienia w przypadku zamiennika. W pewnych okolicznościach trudno nie odnieść wrażenia, że koszt tonera jest równoważny cenie nowej drukarki nieco niższej klasy.

Zamienniki – wady i zalety

Po zamienniki sięga się przede wszystkim dlatego, że ich cena kusi potencjalnych nabywców. Jest bez porównania niższa niż koszt zakupu oryginalnego rozwiązania, co ma szczególnie duże znaczenie wtedy, gdy często wykorzystuje się drukarkę. Niestety, bardzo często okazuje się, że mamy do czynienia jedynie z pozorną oszczędnością.Decydując się na zamienniki należy liczyć się z tym, że ich producent nie przyjdzie nam z pomocą, gdy doprowadzą one do uszkodzenia urządzenia. Co więcej, autoryzowany punkt serwisowy drukarki może odmówić naprawy sprzętu w ramach usługi gwarancyjnej ze względu na to, że wybierając zamiennik nie dotrzymaliśmy warunków umowy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie tonery do drukarki Brother.

Comments are closed.