Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Rozwód – czy warto korzystać z pomocy prawnika?

Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Zakończenie małżeństwa jest trudnym momentem w życiu. Wizja zbliżającego się rozwodu budzi niepewność, strach o przyszłość i niemoc. Do obciążenia psychicznego dochodzi jeszcze konieczność zmierzenia się z biurokracją. Wbrew pozorom podołanie niełatwej sytuacji wcale nie musi być karkołomną misją. Nieocenioną pomocą w zakończeniu starego i rozpoczęciu nowego życia będzie dobry prawnik. Dlaczego warto nawiązać współpracę z zaufanym adwokatem? Sprawdź!

Formalności

Od podjęcia decyzji o zakończeniu związku do uzyskania rozwodu prowadzi długa droga. Pierwszym etapem postępowania rozwodowego jest przygotowanie dokumentów – pozwu z odpowiednim uzasadnieniem oraz załączników. Samodzielne przygotowanie skomplikowanej dokumentacji dla osoby niemającej doświadczenia prawniczego może okazać się bardzo trudne. Już na tym etapie warto wybrać swojego prawnika. Osoba biegle poruszająca się w prawniczych meandrach dokładnie wyjaśni całe postępowanie krok po kroku: pomoże sporządzić dokumentację, dostarczy ją do właściwych urzędów, będzie czuwała nad terminami.

Usprawnienie procesu

Warto mieć świadomość, że braki w dokumentacji czy niedotrzymanie terminów wiążą się z przesuwaniem terminu rozprawy i rozciąganiem postępowania w czasie. Doświadczony prawnik zadba o to, aby nie dopuścić do nieprzewidzianych opóźnień.

Kontakty z byłym małżonkiem

Znaczna część par rozstaje się w złych stosunkach. Nawiązując współpracę z adwokatem, oszczędzisz sobie wątpliwej przyjemności kontaktowania się z byłym małżonkiem. Prawnik może pełnić funkcję mediatora i osoby wyznaczonej do kontaktów.

Godny reprezentant

Osoby wyznaczające swojego reprezentanta w formie adwokata nie muszą osobiście pojawiać się na wszystkich rozprawach. Na stronie adwokat-katowice.info.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji. 

Comments are closed.